PROGRAM ÖZETİ
Bağlı Olduğu Bölüm : Tekstil Giyim Ayakkabı ve Deri
Alınan AKTS Toplamı : 120
Mezun Olanların Alacakları Unvan : Giyim Üretim Teknolojisi
Kontenjan : 30


 
Hazır giyim sektörü, üretim ve istihdamdaki büyük ağırlığıyla ülkemiz ekonomisinin lokomotif sektörlerinden birisidir. Hazır giyim sanayisi esnek üretim yapısına sahip, değişen moda eğilimlerine uyum sağlayarak yüksek katma değere sahip, modaya uygun ürünler üreterek ihtiyaca karşılık vermeye çalışmaktadır. Değişen koşullara uyum sağlayabilmek, sektör eğilimlerini önceden tahmin edebilmek, esnek eğitim modelleri ve programları oluşturarak iş dünyası ile işbirliğinin sürekliliğini sağlamak bölümümüz için önem arz etmektedir. Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde açılan Giyim Üretim Teknolojisi Programı ile teknolojinin hızlı gelişimi göz önünde bulundurularak, sektörün devamlılığı için teknolojik ve yapısal gelişmelere uyum sağlayabilecek, sürekli değişim ve gelişime açık, ürünü tanıyan ve üretim süreçlerine hakim olan, üretebilme ve yönetebilme becerilerine sahip; sektörün ihtiyaçlarını karşılayabilen nitelikli ara eleman yetiştirmek amaçlanmaktadır.
İş Bulma İmkanları;
  1. Konfeksiyon işletmelerinde; modelhane, kesimhane, dikimhane, ütü-paket departmanları başta olmak üzere birçok departmanda görev alma imkanları vardır.
  2. Butik ve moda evlerinde görev alma, aynı zamanda kendi iş yerlerini açabilme imkanları vardır.
  3. Halk Eğitim Merkezlerine ve belediyelere bağlı eğitim merkezlerinde usta öğretici olarak görev yapabilme imkanları vardır.
 
AKADEMİK PERSONEL DAHİLİ
Öğr. Gör. İsmail BALTACI  
Öğr. Gör. Fahrünnisa SAYIM  
Öğr. Gör. Fatma KAYA  

MEZUN PORTALI

KALİTE YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ

(Öneri, İstek, Şikayet, Bilgi Talebi)

http://kys.harran.edu.tr/